Globalny Program Rozwojowy w IT - systemy Mainframe

Globalny Program Rozwojowy w IT - systemy Mainframe w Citi Service Center Poland jest skierowany do studentów ostatnich lat lub absolwentów (do 2 lat po ukończeniu studiów). Poszukujemy osób, które są zainteresowane poznaniem tajników technologii Mainframe i chcą w niedługim czasie stać się ekspertami w tej dziedzinie.

W ramach programu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w 8-tygodniowym szkoleniu z obszaru technologii Mainframe, a następnie rozwijać swoje umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów z całego świata.

Cechy idealnego kandydata:

  • Jest studentem ostatniego roku lub absolwentem kierunków technicznych/IT
  • Biegle włada językiem angielskim. Znajomość języka hiszpańskiego będzie dodatkową zaletą
  • Posiada silną motywację do rozwoju w środowisku IT oraz do ciągłej nauki
  • Jest proaktywny, potrafi pracować pod presją czasu
  • Posiada silnie rozwinięte umiejętności miękkie w tym umiejętność komunikacji oraz wywierania wpływu
  • Zainteresowanie tematyką Mainframe będzie bardzo mile widziane

Rekrutacja:
Zakończyliśmy już nabór do Programu.

Proces rekrutacyjny składa się z: selekcji cv, rozmowy telefonicznej, spotkania rekrutacyjnego, testów on-line oraz assessment center w języku angielskim.

Zespół stworzony w Warszawie jest zalążkiem nowego, pierwszego tego typu zespołu w Grupie Citi w Europie. Wsparcie platformy Mainframe docelowo będzie odbywać się w trybie follow-the-sun, co oznacza, że osoby przebywające w Polsce,
w ramach swojego dnia pracy będą wspierać urządzenia Mainframe zlokalizowane na całym świecie.

Pierwszym etapem jest 8-tygodniowe szkolenie prowadzone zarówno przez specjalistów z firmy IBM, głównego producenta urządzeń Mainframe, jak i przez doświadczonych ekspertów Citi. Po ukończeniu części teoretycznej uczestnicy programu stworzą zespół, który stopniowo będzie przejmował coraz trudniejsze zadania związane ze wsparciem i utrzymaniem platformy pod okiem ekspertów rozlokowanych na całym świecie.

Jednocześnie Program nie ma daty zakończenia - wszyscy uczestnicy zostaną pełnoprawnymi pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę.

Nazwa Mainframe obejmuje grupę komputerów potrafiących przetwarzać bardzo dużą liczbę operacji jednocześnie. Charakteryzują się one wysoką wydajnością w operacjach wejście/wyjście i bardzo wysokimi współczynnikami wielozadaniowości. Pliki o wielkościach gigabajtów czy terabajtów nie są czymś nadzwyczajnym dla takich systemów. Właśnie dlatego wykorzystuje się je m.in. do przetwarzania transakcji finansowych lub też obszernych baz danych zawierających informacje związane z danymi klientów. Systemy Mainframe są obsługiwane tylko przez największe i najbardziej prestiżowe instytucje na świecie.

Pracownicy Command Center zajmują się nieprzerwanym, całodobowym monitoringiem oraz podstawowymi pracami związanymi z utrzymaniem szeroko rozumianego środowiska teleinformatycznego Grupy Citi na całym świecie. W zakres kompetencji jednostki wchodzi przetwarzanie danych, zapewnienie dostępności systemów produkcyjnych oraz zarządzanie problemami i wsparciem dla krytycznych incydentów. Praca w Command Centre pozwala zrozumieć "od środka" funkcjonowanie globalnych instytucji w kontekście dyscyplin IT i ich korelacje ze środowiskiem finansowym. Ponadto stwarza możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz dynamicznej interakcji z pracownikami Citi z całego świata.

Uczestnicząc w Programie będziesz mógł dołączyć do elitarnego grona ekspertów technologii Mainframe w Polsce. Jest to możliwość zdobycia unikalnej wiedzy, bardzo rzadko nauczanej na uczelniach, a także możliwość pracowania z najwyższej klasy technologią IT, trudnodostępną w Polsce.