Czech | English

O NÁS

Citi – banka s historií a tradicí

Citi ve svetě

Citi otevřela první pobočku v roce 1812 pod jménem First National City Bank. Od té doby je Citi významným hráčem v oblasti inovativních průlomů v bankovním světě, např. první bankomat na světě. Během posledních dvou století Citi neúnavně pracuje na tom, aby se stala jednou z předních mezinárodních bank na světě, které vyvíjí nové způsoby, jak usnadnit globální bankovnictví. Například ve Velké Británii byla Citi první bankou, která zahájila 24h bankovnictví, což zpřístupnilo zákazníkům svá data odkudkoli na světě. Již 200 let, Citi zastává pokrokové myšlení a mezinárodní přístup k bankovnictví.

Pokud Vás zajímá více detailů, prosím klikněte sem.

Citi v České republice

V roce 1990 otevřela Citibank své zastoupení v Praze a stala se jednou z prvních zahraničních bank, které začaly v zemi působit. O deset měsíců později získala Citibank od Československé národní banky povolení k otevření pobočky nabízející komplexní služby. Citibank a.s. Praha otevřela své dveře klientům dne 24. června 1991 a začala vznikajícímu soukromému sektoru nabízet služby komerčního bankovnictví pro firemní klientelu.

Přestože Citibank Europe plc v září 2015 podepsala smlouvu směřující k prodeji segmentu osobního bankovnictví v České republice s Raiffeisenbank a.s., Česká republika zůstává pro Citi důležitým trhem a jejím záměrem je i nadále zde rozšiřovat bankovní služby pro české korporátní, institucionální a komerční klienty a rovněž rozšiřovat stávající spolupráci s nadnárodními klienty a globálními investory.