Edukacja finansowa
Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy
Konkurs o "Nagrodę Banku Handlowego w Warszawie S.A. za szczególne osiągnięcia w zakresie myśli teoretycznej w sferze ekonomii i finansów"
Jedenasta edycja

Laureatem XI edycji konkursu został dr hab. Ryszard Kokoszczyński z Narodowego Banku Polskiego,  autor pracy "Współczesna polityka pieniężna w Polsce". Zwycięska praca poświęcona jest analizie polityki monetarnej w Polsce po 1989 r., przedstawionej na tle współczesnego stanu wiedzy ekonomicznej. W uzasadnieniu jury podkreśliło umiejętność selektywnego i głęboko przemyślanego zestawiania faktów, pojęć i koncepcji, dzięki której praca, będąc rozbudowaną syntezą jest jednocześnie bardzo twórcza.


   

Dr hab. Ryszard Kokoszczyński - laureat XI edycji konkursu.


Uroczystość wręczenia nagrody w XI edycji konkursu połączona z konferencją ekonomiczną pt. "Polska droga do euro" odbyła się 25 listopada 2005 r. w Pałacu Belweder. Współgospodarzami tego wydarzenia byli prof. Leszek Balcerowicz, Prezes NBP i Sławomir S. Sikora, Prezes Banku Handlowego w Warszawie SA.

Sławomir S. Sikora - prezes Citibank Handlowy  Leszek Balcerowicz - prezes NBP Uczestnicy konferencji "Polska droga do euro".
                                                                               
 
   
 Paneliści konferencji "POLSKA DROGA DO EURO".