Edukacja finansowa
Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy
Mikroprzedsiębiorca Roku - II edycja

Tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2006 oraz nagrodę w wysokości 24 tys. zł. zdobyła Elżbieta Olszewska "To-Tur Toruńska Turystyka" z Torunia prowadząca Żywe Muzeum Piernika - http://www.muzeumpiernika.pl/, nominowana przez Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych z Torunia.

Andrzej oraz Elżbieta Olszewscy laureaci konkursu,
Iwona Jaworska, Prezes Fundacji Kronenberga
oraz Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, Wiceprezes Citibank Handlowy
podczas wręczenia nagrody głównej w konkursie o tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2006

Andrzej oraz Elżbieta Olszewcy, "To-Tur Toruńska Turystyka", laureaci II edycji konkursu o tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2006


 

Podczas uroczystości wręczenia nagród Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, Wiceprezes Citibank Handlowy, przedstawiła perspektywy rozwoju segmentu mikroprzedsiębiorstw w Polsce 

Izabela Norek - Inicjatywa Mikro, Przewodnicząca Kapituły konkursu

Goście uroczystości


Ponadto 3 równorzędne nagrody w wysokości 12 tys. zł. z przeznaczeniem na (do wyboru), szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, sprzęt na potrzeby mikroprzedsiębiorstwa albo promocję firmy, które otrzymali:

W kategorii USŁUGI

Andrzej Nedoma prowadzący "Biuro Tłumaczeń technicznych Ligo Lang" z Krakowa,
nominowany przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego w Krakowie.


Nie przyznano nagrody w kategorii HANDEL ponieważ Jury najwyżej oceniło mikroprzedsiębiorstwa w kategorii PRODUKCJA, w której nagrody otrzymali:oraz

Piotr Bańkowski prowadzący "Habex S.C. Halina Bańkowska i Piotr Bańkowski" z Pruszkowa,  zajmującą się produkcją małych i średnich wyrobów z gumy głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, optycznego oraz farmceutycznego. Nominowany przez Fundacje Małych i Średnich Przedsiębiorstw z Warszawy.


Rafał Płatek "CREAM SOFTWARE - Rafał Płatek"
z Myślenic, zajmujący się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania komputerowego związanego z Internetem. Nominowany przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego w Krakowie


Kapituła Konkursu przyznała również 3 równorzędne nagrody w wysokości 9 tys. zł. w kategorii specjalnej BEGINNERS dla mikroprzedsiębiorców do 32 roku życia z przeznaczeniem na (do wyboru), szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, sprzęt na potrzeby mikroprzedsiębiorstwa albo promocję firmy:


W kategorii USŁUGI:

Karol Kwiatek "PANOMETR mgr inż. Karol Kwiatek" z Krakowa, zajmujący się tworzeniem interaktywnych wizualizacji obiektów i miejsc do których można się wybrać na wirtualną wycieczkę. Nominowany przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie.


W kategorii PRODUKCJA:

Wiktor Karski "P.P.H.U WIKAR" z Sieradza zajmujący się produkcją opakowań tekturowych. Nominowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu.


W kategorii USŁUGI:

Wojciech Kosiba "ELEKTROINFORMATYKA" ze Złotowa zajmujący się projektowaniem i produkcją zaawansowanych układów automatyki dla przemysłu, są to specjalistyczne usługi tworzenia "wirtualnego" działu dokumentacji technicznej. Nominowany przez Starostwo Powiatowe w Złotowie.


Nominacji do konkursu mogły dokonywać jedynie instytucje wspierające mikroprzedsiębiorczość i zrzeszające mikroprzedsiębiorców. Najwięcej nominacji zostało nadesłanych przez Powiatowe Urzędy Pracy (88), pozostałe zostały nadesłane m.in. przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Izby Przemysłowo-Handlowe, Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji oraz Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Najwięcej kandydatur zostało zgłoszonych w kategorii USŁUGI - 154 zgłoszenia, najmniej w kategorii PRODUKCJA - 18 zgłoszeń. W kategorii HANDEL nadesłano 48 zgłoszeń.

Pula nagród w konkursie wynosiła 100.000 zł.